Ben Size Ölmeyi Emrediyorum!.. "Gazi Mustafa Kemal"     

    18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yıldönümü...  

     Türk tarihinin en büyük savaşı olan Çanakkale’nin cephelerinde binlerce Mehmetçiğimizi yitirdik…

     Çanakkale’de canını gözünü kırpmadan veren Mehmetçiklerimizin,  destanlaşan mücadelelerinin büyük önemi vardır. Türk milletine Çanakkale’de gurur duyulacak bir miras bırakılmıştır. Bize düşen bu gurur abidesi, destansı mücadeleden dersler çıkarmaktır.

     Çanakkale, vatan, millet ve bağımsızlık söz konusu olunca kahramanlarımızın önünde hiçbir gücün duramayacağını, canı pahasına her şeyi göze alacağının ispatıdır...     

      O Mehmetler ki yoksulluğa, yokluğa ve imkânsızlıklara rağmen ülkenin hürriyet ve bağımsızlığından asla vazgeçmedi...

       Metrekaresine 6000 merminin düştüğü savaşta Çanakkale zaferi yüce Türk milletinin kahramanlığı ve cesaretinin eşsiz bir göstergesidir...  Ülkemizin dört bir köşesinden kopup gelen yiğit Mehmetçiklerimiz Çanakkale’de omuz omuza vermiş, vatan toprağına göz dikenlere karşı onurunu korumuş, kendisini büyük ilan eden orduları dize getirmesini bilmiştir...

       Çanakkale zaferi ” Kurtuluş Savaşımızın” başlangıcıdır. Çanakkale ile başlayan Türk Milletini esir etme, topraklarını işgal ve insanlarımızı yok etme düşüncesindeki emperyalistlere karşı mücadele “Kurtuluş Savaşı” ile devam etmiş ve Türkiye Cumhuriyeti yıkılan bir imparatorluğun küllerinden doğmuştur.

     Çanakkale Zaferi, milletimizi esir alma, yok etme ve toprağını göz koyan emperyalistlerin hayal dünyalarının sonu olmuştur.

    Bu savaşta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün üstün zekâsı ve yeteneği öne çıkmış  “ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum…” diye verdiği emir savaşın kazanılmasının en önemli unsurudur…

        Çanakkale’de vatanın her köşesinden yüzlerce şehit yatmaktadır…  

Milletimiz için, namus için, vatanın korunması için canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimizi asla unutmayacağız.

   Çanakkale’de bizlere bırakılan mirasa, vatana, bayrağa, hürriyet ve bağımsızlık onurumuza sahip çıkacağız.

    Attığımız her adımı, aldığımız her nefesi “Çanakkale’deki, İstiklal Savaşındaki şehitlerimize, gazilerimize borçlu olduğumuzu hiçbir zaman unutmayacağız.”

    Çanakkale Zaferinin 103.yılında başta,  "Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Koca Seyit, Karşıyaka’dan savaşa katılan Mehmetçiklerimiz ile bütün şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle” anıyorum.