BİSİKLET PARKLARI ÇOK SEVİLDİ...

Bisiklet kullanımını özendirerek temiz enerji ve rahat ulaşımı amaçlayan Karşıyaka Belediyesi, ilçenin dört bir yanını renkli bisiklet parklarıyla donattı. Başta metro istasyonları, kültürel tesisler ve Karşıyaka Çarşısı olmak üzere 100 ayrı noktaya 600 bisikletlik parklar kuruldu. Anahtar şeklinde ve renkli görüntüleri ile kente farklılık kazandıran bisiklet parkları Karşıyakalıların büyük beğenisini topladı.

100 NOKTAYA 600 PARK

Temiz enerji ve konforlu ulaşım parolasıyla çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, kenti modern bisiklet parklarıyla donattı. Vatandaşların öneri ve taleplerini dikkate alan belediye ekipleri, son bir yılda 100 farklı noktaya, 600 bisikletin park yapabileceği park alanları yarattı. Anahtar şeklinde ve renkli modelleriyle Karşıyakalıların beğenisini kazanan park alanları çok sevildi.

200 PARK DAHA YAPILACAK

Parklar; ilk olarak Tersane Mahallesi’nden Şemikler’e kadar olan bölgede, İZBAN istasyon çıkışlarına, sosyal tesislerin çevresine konuldu. Daha sonra kamu binaları, kültür merkezleri ve iskele yakınlarına bisiklet parkları kuruldu. 2015 yılı içinde 200 adet daha bisiklet park yeri yapılacağı belirtildi.

ÇOK BEĞENİLDİ, ÖRNEK ALINDI

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Trafik yoğunluğunu azaltmak ve hem temiz enerjiyi sağlamak hem de konforlu ulaşımı yakalamak için bisiklet kullanımını yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. Bunun için de en önemli şey bisiklet park yerleri. Kentimizi, çok beğenilen ve örnek alınan park yerleriyle donattık. Artık daha çok vatandaşımız güvenle bisiklete biniyor. Bir Avrupa kenti olan Karşıyakamızda modern ve halka dokunan hizmetler üretmeye devam edeceğiz" dedi.