Bu Rüya Gerçek Olsa!..

Karşıyaka'da şirketleşme gerçekleşmiş.
Bütün hisseleri 100'de 100 Karşıyakalılar almış. Borçlar ödenmiş, devre arasında yapılan transferler ile takım Play-Off hattına girmiş. Kulüp personelinin yüzü gülüyor. Maaşları gününden önce ödeniyor. Tesislerde çimler bir harika, elektrik ve sular hiç kesilmiyor.
İnternet ise en hızlısı. Tesislerde 7/24 güvenlik kapıda. Hatta, 2 bin liraya satılan tribünün yerine daha güzeli konulmuş...
Stat inşaatı son hızıyla devam ediyor.
Karşıyakalının keyfine diyecek yok. Ardından, 'Daannn!' diye bir ses. İzmir-İstanbul uçağı iniş yapmış. Gördüklerim hepsi bir rüyaymış!.. Umarım kritik maçlar öncesinde takıma prim söyleyemeyen, basketboldaki boykotların önüne geçemeyen ve uzun yıllar sonra kulübün bu kadar rencide edilmesine mani olamayan yönetim artık armanın önünü açmak için gerekeni yapar. Yoksa eksi puana düşmüş bir şubeyi şirketleştirmeye çalışacaklar. Ona da kimse yanaşmaz.

ASLANLAR GİBİ SAVAŞTILAR

Karşıyaka'nın masa başındaki gündemi o kadar yoğun ki, saha içini düşünen yok gibi. Ama saha içinde işleri yapması gerekenler dün tam anlamıyla harikaydı.
İlk 6 dakikada 2-0 öne geçip sonra 3-2 geriye düşseler bile maçı hiç bırakmadılar.
Aslanlar gibi mücadele edip hak ettikleri 3 puanı söküp aldılar. Dün Vefa Stadı'nda dostluğun da ne olduğunu gördük.
Karşıyaka-Karagümrük'ün kardeşlik bağı tüm Türkiye'ye örnek olmalı. Maç öncesi ve sonrası yaşanan tarihi görüntülere tanık olduğum için kendimi çok şanslı sayıyorum.

GÖRKEM TÜRKYILMAZ  / YENİ ASIR