CAN  DOSTLARA "VETERİNER ZABITASI"

Can dostlara yönelik attığı adımlar ve ortaya koyduğu projelerle adından söz ettiren Karşıyaka Belediyesi, İzmir’de ilk kez “Veteriner Zabıta Ekibi” kurdu. Böylece; hayvan hakları ihlalleri ile ilgili belediyeye gelen her türlü şikayet ve karşılaşılan olumsuz durumlar Veteriner Zabıta tarafından denetlenecek ve takip edilecek.

SORUNLARA ANINDA MÜDAHALE

Karşıyaka Belediyesi, can dostlar için başlattığı onca güzel projeye bir yenisini daha ekledi. Hayvan haklarının ihlali, sokak hayvanlarına yönelik uygulanan şiddet ve karşılaşılan her türlü olumsuz duruma anında müdahale etmek için seferber olan belediye, Veteriner Zabıta Ekibi kurdu. İzmir’de ilk kez başlatılan uygulama sayesinde hayvan sahiplerinin kurallara uyması sağlanacak. Hayvan hakları ihlallerinin önüne geçilecek.

SIKI TAKİP        

Sahipli hayvanlarla ilgili belediyeye gelen şikayetler de bu ekip tarafından değerlendirilecek. Ekip; 1 Veteriner Zabıta Komiseri ile Veteriner Hekim ve Veteriner Sağlık Teknikerinden oluşacak. Kötü koşullarda bakılan hayvanlar ile ilgili şikayetler, aşı karnesi kontrolleri, cezai işlemler de bu ekip tarafından takip edilecek. Hayvan sahiplerinin bilgilendirilmesi ve duyarlılık göstermeleri amacıyla özellikle sahipli köpeklerin yoğun olduğu parklarda Veteriner Zabıta Ekibince bilgilendirme broşürleri ve dışkı poşeti de dağıtılacak.

CAN DOSTLARIMIZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Göreve geldiğimiz günden bu yana Karşıyaka’da nefes alıp veren her canlı için var gücümüzle çalışıyoruz. Hayvan sevgisi hobi olarak görülmemelidir. Can dostlarımızı ‘karne hediyesi’ olarak alıp daha sonra sokağa bırakmak yapılacak en büyük kötülüktür. Hem sahipli hem de sahipsiz hayvanlarımıza yönelik kontrolleri daha sağlıklı yapmak ve şikayetleri zaman kaybetmeden değerlendirmek için bu ekibi kurduk. Can dostlarımız için elimizden gelen her hizmeti sağalamaya devam edeceğiz” dedi.