Çocuklar, Andımızı Geri İstiyor!..

İzmir yine bir ilke imza atıyor, Andımızın okullarda tekrar okutulması için “Çocuklarımız Andımızı Geri İstiyor" mitingi. Atatürk sevdalısı Mehmet Avcı, önderliğinde gerçekleştirilecek olan anlamlı miting 03.02.2019 Pazar günü gerçekleştirilecek.

Organizasyon sorumlusu Mehmet Avcı miting ilgili şu açıklamayı yaptı:

  “Sevgili arkadaşlar ve Atatürkçü dostlarım; şu zaman içerisinde çok olumsuzluklar yaşıyoruz Milli değerlerimiz teker teker elimizden alınmaktadır. Buna istinaden Yargıtay'dan okullarımızda okutulması için onay çıktığı halde “Andımızın” yeniden okutulması konusunda hiçbir adım atılmamakta ve bu konu ile ilgili hiçbir işlem yapılmamaktadır. 
O zaman bize düşen görev “Andımızı” çocuklarımıza yeniden okutmak için etkinlik düzenlemek ve çalışma yapmaktır.
Biz bununla ilgili Türkiye ve yurtdışı genelinde sade bir vatandaş ve halk olarak, yasal haklarımızı kullanarak, yasalara bağlı kalarak, legal bir etkinlik yaparak çocuklarımızın geleceğini garanti altına almak ve her birimizin görevi olan; Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalarak ve onun bıraktığı emanete sahip çıkmak amacıyla, çocuklarımızın okullarında “Andımızı” yeniden coşkuyla okumaları için, başta bir etkinlik düzenliyoruz. 
Bu etkinlik, hiçbir siyasi partiye ve hiçbir sivil toplum kuruluşlarına bağlı kalmadan herkesin özgür iradesiyle sadece vatandaş olarak bu eylemi tüm yasal izinleri alarak gerçekleştiriyoruz…

03 Şubat 2019 tarihinde saat 15.00'de Cumhuriyet Meydanı Atatürk heykelinin önünde Türkiye'de ve dünyada bir ilk olacak olan "ÇOCUKLARIMIZ ANDIMIZ'I GERİ İSTİYOR ETKİNLİGİ’NE” çocuklarımızla birlikte katılmanızı ve burada bizimle birlikte olup ses getirmenizi istiyoruz.

Bu önemli görev her birimizin ulu önderimizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve evlatlarımıza bir borcumuzdur. İzmir’in farkı ile bir kez daha bu etkinliği coşkuyla yaşayalım.”

Önemli Not: Etkinliğe gelirken, üzerinizde Atatürk baskılı T-shirtler, Türk Bayrakları ve çocukların ellerinde kırmızı karanfiller olsun…