Ekoloji Derneğinden Çocuklara Armağan!...

İzmir Ekolojik Denge Derneği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir farkındalık etkinliğine imza attı.

 Çevre duyarlılığı oluşturma amaçlı farklı etkinliklerle sesini duyuran İzmir Ekolojik Denge Derneği, Karşıyaka’da pilot bölge olarak belirlediği mahallelerde doğa ve hayvan temalı boyama kitaplarını bayram hediyesi olarak çocuklara dağıttı.

Dernek Başkanı Tolga Çalışkanelli “Ülkemizi de etkisi alan Covid-19 salgınını günlük yaşamımızı olumsuz yönde etkiliyor.  TBMM’ nin kuruluşunun 100. Yıldönümü olması nedeniyle bu yıl her zamankinden daha büyük şenliklerle kutlamak istediğimiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ne yazık ki buruk kutlanacak. Yaşadığımız bu zorlu süreçte evlerinde izole olmak kalan ve Ata’mızın kendilerine armağan ettiği bayramı gönüllerince kutlayamamanın hüznünü yaşayan çocuklarımızın yüzünü bir nebze olsun gülümsetmek istedik” dedi.

Uyarılarda Bulunmayı İhmal Etmediler

Hediye paketlerine boyama kitapları ile birlikte boya kalemleri, Türk Bayrağı, Covid-19’dan korunma yöntemleri ve doğal dengenin korunması yönünde bilgilendirme notları eklediklerini belirten Çalışkanelli; “Bizler İzmir Ekolojik Derneği olarak yaşadığımız bu zor günlerde hem çocuklarımızın yüzünü güldürmek, hem doğa ve doğal hayat üzerine farkındalık yaratmak, erken yaşta çevre bilinci oluşturmalarına katkı sağlamak istiyoruz. Çocuk, genç, yetişkin tüm insanımızla bağ kurup farklı etkinliklerle büyüyen bir çevre hareketi olmak yolunda etkinliklerimizi sürdüreceğiz” dedi.