Foça'ya Müjde!.. Fransız Tatil Köyü Açılıyor!..

İzmir''in Foça ilçesinde açılan ve Türkiye'nin ilk tatil köyü olma özelliğini taşıyan, ancak son yıllarda kaderine terk edilen Foça Fransız Tatil Köyü için açılan ihaleyi Ankara’lı Arda Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş. kazandı.

Foça Fransız Tatil Köyü, 51 yıl önce açıldı. 38 yıl hizmet veren tatil köyü, daha sonra önce kapandı. Maliye Hazinesi'ne ait olan ve yıllardır atıl bekleyen tatil köyü için ihaleye çıkıldı. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Foça Fransız Tatil Köyü'nün üzerindeki taşınmazlarla birlikte, 49 yıllığına kiralanacağını duyurdu. Tatil Köyü'nün özelleştirilmesi için 3 firma teklif verdi. Üçüncü ihalede, nihai pazarlık görüşmeleri tamamlandı. İhaleyi, Ankaralı Arda Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş. kazandı…

 İhale sonucu Özelleştirme İdaresi Başkanlığı internet sayfasından şu şekilde duyuruldu:

"Bugün yapılan nihai görüşmelerde, özelleştirme kapsam ve programında bulunan İzmir'in Foça ilçesi İsmetpaşa Mahallesi'nde bulunan 187 ada 7 nolu parseldeki 13 bin 372.81 metrekare, 14 nolu parseldeki 26 bin metrekare, 15 nolu parseldeki 84 bin 136 metrekare, 16 nolu parseldeki 18 bin 150 metrekare ve 19 nolu parseldeki 141 bin 377.53 metrekare yüzölçümlü taşınmazların ayrıca bu taşınmazlar üzerindeki tesis, bina ve müştemilatın bir bütün halinde özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmesinde, en yüksek teklif 44 milyon 250 bin TL ile Arda Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından verilmiştir."