Fransız Tatil Köyü Özelleştirildi!...

12 yıldır Hazine’nin Mülkiyetinde atıl durumda bulunan Foça Fransız Tatil Köyü için 2020’ye kadar özelleştirme kararı alındı…

Foça Fransız Tatil Köyü tekrar turizme kazandırılıyor… Hazinenin mülkiyetinde olan ve yaklaşık on iki yıldır atıl durumda bulunan tesis için hazırlanan Koruma Amaçlı İmar Planı’nın ardından Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, 2020’ye kadar özelleştirilme kararı aldı. Kararın Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla yatırım yapacak girişimcilerin harekete geçtiği öğrenildi.

Mülkiyeti Hazine’ye ait olan 143 bin metrekarelik tatil köyü arazisi ile hemen bitişiğindeki 141 bin metrekarelik orman arazisi birlikte özelleştirilecek. Özelleştirmede öncelikli seçenek ise ‘satış’ olacak. Fakat talep gelmemesi veya beklenen değere ulaşılamaması halinde kiralanma ya da özel sektörle kâr payı ortaklığı da gündeme gelebilecek.

 Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Başkanı Mehmet İşler, “Burayı işletecek kişinin yazlık veya konut yapma gibi bir şansı yok. Sadece mevcut binalar restore edilebilir” dedi.