Genç Milli Takım Avrupa Bayrak Yarışında Finale Kaldı!..

İtalya’nın Grosseto şehrinde devam eden U20 Avrupa Gençler Atletizm Şampiyonasında eski Sasalı Belediye Başkanı Veli Kasap'ın yeğeni Ahmet Kasap ve Akın Özyürek, Berkay Çalık, Mahsun Korkmaz’dan oluşan 4×400 bayrak Milli Takımı bir ilki gerçekleştirerek finale kaldı…

Atletizm tarihinde Büyükler, Gençler Dünya ve Avrupa şampiyonaları tarihinde ilk defa U20 Milli takımı, elemelerde 3:10.60’lık derecesi ile finale kalarak tarihi bir başarıya imza attılar. Bu dalda gençler Türkiye rekoru olan 3:10.07’lik dereceye çok yaklaşan dörtlü, yarınki finalde gözünü madalyayla birlikte bu rekora da dikti.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar’ın 2020-2024 kadrosu olarak belirlediği ve aylardır bir arada çalışan 4×400 bayrak takımı ilk başarısını Gençler Avrupa şampiyonasında elemelerde Almanya, İngiltere, İtalya, Polonya, İsviçre gibi ülkelerin önünde  finale kalarak gösterdi.

Başkan Çintimar, “Bu kadroyu koruyarak ve takviyelerle ısrarımız sürecek. İnancım odur ki, biz bu güne kadar başaramadıklarımızı artık başarıyor ve başarmaya devam edeceğiz. Son dönemde gençlerimiz tarihi başarılara imza atıyorlar. Küçümsenmeyecek rekorlar kırılıyor. Her geçen gün sporcularımız üstüne koyuyor. Finalde kaşacak bu çocuklarımız, 2015 yılında Türkiye rekoru kırdılar. Bugün koşulan dereceye bakıldığında, yarın yeni rekor gelebilir. İnşallah çocuklarımız bu finalde istedikleri madalyaya ulaşır ve ülkemizi gururlandırırlar” dedi.