Işıl Özgentürk Karşıyaka'da!..

Karşıyaka Belediyesi’nin geleneksel “Ayın Konuğu” etkinliği, mart ayında gazeteci, yazar ve yönetmen Işıl Özgentürk’ü ağırlıyor. Özgentürk, 13 Mart Cuma günü saat 20.00’de, Atakent’teki Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde İzmirlilerle buluşacak.

KADIN ‘BİR’ NEDİR?
Haluk Işık’ın yöneteceği söyleşide, “Kadın ‘bir’ nedir?” başlığıyla dünyanın, ülkemizin ve kadınların sorunları ile çıkış yolları tartışılacak. Yazdıkları, söyledikleri ve yapıtlarıyla ülkemizin en önemli gazeteci ve yazarları arasında bulunan Özgentürk’ün, büyük ilgi ve yoğunlukla karşılanması bekleniyor.

VAROLUŞ MÜCADELESİ
Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne çarpıcı etkinliklerle anlam kazandırırken, ‘Ayın Konuğu’nu bu temadan uzakta düşünemezdik. Ağır sorunlarla varoluş mücadelesi veren kadınlarımızın durumunu ve çözüm yollarını, konuya dair çok değerli yapıtları bulunan Sayın Işıl Özgentürk ile konuşacağız. Bugüne dek seçtiğimiz konular ve konuklarla, hayata dokunmaya ve pencereler açmaya çalışıyoruz. Gördüğümüz ilgi, ne kadar doğru bir iş yaptığımızı kanıtlıyor. Hemşerilerimizi bu çok önemli ve duyarlı buluşmaya davet ediyorum.”