İzmir Bosna Sancak Derneği yaptığı sosyal projelerden biri olan ‘Kurban’ projesi bu yıl yedincisini Karadağ’ın Bijelo Polje, Pljevlje, Rozaje, Kentlerinde gerçekleştirdi. Bu anlamlı etkinliğe Dernek Başkanı Abdullah Gül ve Kadın Kolları temsilcileri ve Dernek Üyeleri katıldı. Dernek üyelerinin bağışları ile alınan kurbanlar dağıtılırken bölgede yaşayan, ancak kurban kesemeyen Boşnak ailelerin mutlu olmasını sağladı.

Konu ile ilgili İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül şunları söyledi;

Bir kez daha şunu anladım ki İzmir Bosna Sancak Derneği olarak, Ata topraklarımız Sırbistan, Karadağ, Bosna’da yaşayan Boşnak hemşerilerimize yaptığımız destekler bölgede memnuniyet yaratıyor.

O bölgelerde yaşamak azda olsa sıkıntılı. Biz dernek olarak bu bölgelere elimizden geldiğinin fazlasını yapmak istiyoruz. Sosyal Projelerimize dernek üyelerimiz destek veriyor bizler de bunları gerçekleştiriyoruz.

Bu yılı Karadağ’a bağlı Bijelo Polje, Pljevlje, Rozaje ve köylerinde yaşayan yaklaşık 800 aileye Dernek üyelerimizin bağışlarıyla kestiğimiz kurbanları ulaştırdık.

Dernek olarak kurbanlarımızı bu bölgelerin değişik kentlerde kesiyoruz. Önümüzde ki yıl da başka bölgede keserek Boşnak hemşerilerimize akrabalarımıza desteklerimiz devam edecektir.

Kurban kesemeyen Boşnak hemşerilerimizin evlerine kurban eti girmesini sağladıkları için dernek üyelerimize bir kez daha teşekkür ediyorum.

Bu bölgede Derneğimize ilginin yoğun olması bizleri memnun ediyor. Dernek olarak üyelerimizin desteği ile bu bölgenin ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz’ dedi.