Karsav'ın Kraliçesinden Elma Şekerleri!..

Yeni umutlarla, heyecanlarla süslenmeye çalışılan ışıl ışıl bir yaz sabahında, yitirilen o masum çocukluk günlerine tatlı ama buruk bir yolculuk Elma Şekerleri…

Türkülerle başladığı yolculuğuna, ruhunun dinlendiği her duraktan bir ses ekleyerek devam eden sanatçı Öznur Korkmaz’ın, Hüsnü Arkan’a ait Delice Zeytin’den sonra 2. single çalışması Elma Şekerleri...

Elma Şekerlerinin söz ve müziği Hasan Demir’e ait… Mızıka’yı Yıldırım Benzer’in çaldığı çalışmada yer alan bir diğer isim ise, düzenlemenin yanı sıra gitar ve vokalde de çalışmaya hayat veren Zafer Güler. Single’ın kapak resmi Aygen İncel’den ve kayıtlar ZG Home Studio’da yapılmış.

Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü Türk Halk Müziği Ana Sanat Dalı mezunu ve Karşıyaka Kültür Sanat Vakfının (KARSAV) koro şefi olan Öznur Korkmaz, ilk albümü Kathar’ı 2011 yılında piyasaya çıkardı. Duru sesiyle albümünde türkülere yeni bir nefes olan sanatçı, yoluna dayısı Hüseyin Turan’la devam etmeyi seçerek single çalışmalarını Doğaç Müzik prodüksiyonluğunda gerçekleştirdi.

Single çalışmalarına çektiği kliplerinde, özgün ve alternatif duruşlarından etkilendiği Frida Kahlo ve Can Yücel’i arka planda kullanan sanatçı, türkülerle başlayan yolculuğuna, ruhunu dinlendiren ve içindeki ışığı yansıtan her tınıya sesini ve yüreğini açarak devam ediyor ve bir kez daha dinleyicisiyle buluşuyor bu özel çalışmayla.

Çocukluğumuza dair yitirdiğimiz ne varsa Öznur Korkmaz’ın  büyüleyici sesiyle bir kez daha yüreğimizde canlanıyor ve küçük mırıltılarla gelip dudaklarımıza yerleşiyor Elma Şekerleri tadında..