Karşıyaka, Uğur Mumcu’yu Anıyor!..

Karşıyaka Belediyesi, 1993 yılında katledilen Araştırmacı Gazeteci - Yazar Uğur Mumcu anısına özel bir söyleşi düzenleyecek. Mumcu’nun 25. ölüm yıl dönümü olan 24 Ocak’ta gerçekleşecek etkinliğe, Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu ev sahipliği yapacak.

DEMOKRASİ ŞEHİDİ

Saat 20.00’de başlayacak söyleşide, Tarihçi - Yazar Sinan Meydan, Hukukçu Celal Ülgen ve Gazeteci - Yazar Mustafa Mutlu Karşıyakalılar ile buluşacak ve demokrasi şehidi Uğur Mumcu’yu anlatacak. Öncesinde Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası Quartet Topluluğu’nun müzik dinletisi sunacağı etkinlik, halka açık ve ücretsiz olacak.

IŞIĞI HİÇ SÖNMEYECEK

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Çeyrek asır önce hain bir saldırı sonucu yitirdiğimiz Uğur Mumcu; yazıları, düşünceleri ve aydınlık mücadelesiyle daima yolumuza ışık olmaya devam edecektir. Atatürk değerlerinin yılmaz savunucusu, Cumhuriyet sevdalısı Uğur Mumcu'yu, Adalet ve Demokrasi Haftası’nın da başlangıcı olan ölüm yıl dönümünde, bir kez daha saygı ve özlemle anacağız. Herkesi bu anlamlı buluşmaya bekliyoruz” dedi.