Kazanan Taraf, Tribünler Oldu!..

 Körfez'deki karşılaşma Kocaelispor ve Karşıyaka için sportif açıdan çok önemliydi. Lider olan ev sahibi ekip son haftalara girerken rakibini yenerek zirvede daha da rahatlamak, Play-Off'taki yerini sağlamlaştırmak isteyen Kaf-Kaf da alacağı puan veya puanlarla yerini korumak istiyordu. Bu kritik karşılaşmaya sahadaki futboldan çok ülkemizin içinde bulunduğu durum damga vurdu. Tribünler, Suriye'de vefat eden şehitlerimiz için tek yürek olarak, Kocaeli Stadı'nı inletti. 'Şehitler ölmez vatan bölünmez'

SEVDANIN LİGİ OLMAZ

3. Lig maçında 30 binin üzerinde arma aşağı tribündeki yerini aldı. Verilen mesaj netti: 'Sevdanın ligi olmaz' İki köklü kulübün randevusunda, tribünlerdeki tablo, futbolun taraftar ile ne kadar güzel olduğunu bir kez daha gösterdi. İzmir, İstanbul ve Ankara'dan akın eden, 30 otobüs ve çok sayıda özel araçla Körfez'e elen Karşıyaka taraftarı tribünde resital yaptı. Bu liglere ve İzmir'de mahkum edildiği stada yakışmadığını bir kez daha gösterdi.

OYUNUN KURALI BU!

Maça ev sahibi Kocaelispor hızlı başladı. Üst üste bulduğu gollerle 2-0 öne geçti. 15. dakikadan sonra oyuna ısınan Kaf-Kaf, Metin ile umutlandı, Doğukan ile ikinci yarının başında skoru eşitleyerek kapasitesine gösterdi. Doğukan girdiği iki net pozisyonu değerlendirse Kaf-Kaf evine üç puanla dönebilecekti. Ancak lider taraftarının ateşlemesiyle uzatmalarda golü buldu. Üç puanı kaptı. Bu tip maçlarda pozisyona yakaladın mı atacaksın.

Oyunun kuralı bu.

Görkem Türkyılmaz