KSK’de Kritik Gün!..

Futbol ve basketbolda tarihinin en kötü günlerini yaşayıp ligin dibine demir atan Karşıyaka, bugün kritik bir kongre için toplanıyor. Karşıyaka Nikah Sarayı'nda yapılacak olağan üstü genel kurul 18.00'de başlayacak. Kongrede Başkan Mutlu Altuğ yönetimi, kulüp tüzüğünün 13. maddesi gereği genel kuruldan futbol şubesinde şirketleşme çalışmalarına başlamak için yetki isteyecek. Şirketleşme yetkisi çıkarsa belirlenen firmayla detayları ve hisse paylaşımını görüşmek için üyelerden Başkan Mutlu Altuğ'un da içinde olduğu 7 kişilik komite kurulacak. Şirketle görüşmelerden sonra anlaşma şartları yeniden genel kurul onayına sunulacak. Şirketleşme gündemiyle ilgili kulüpte dün Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, AK Parti Milletvekili Kerem Ali Sürekli, Divan Kurulu Başkanı Cihan Büyükoral, Divan 2. Başkanı Halil Zeki Osma, eski başkanlardan Hasan Denizkurdu ve Başkan Mutlu Altuğ'un katıldığı bir toplantı yapıldı. Altuğ, bugün katıldığı özel bir radyonun programında da şubeyi dernek yönetiminde şirketleştirip çözüm ortağı bir sponsorla anlaşmak istediklerini, futbolda yola dernek olarak devam ettikleri takdirde sonuçlarına herkesin katlanacağını söyledi.

Rus değil Hollandalı

Şirketleşme adına için birçok şahıs ve şirketle anılırken şimdi de ortaya Hollandalı bir firma çıktı. Rus Mihail Prokhorov'un İzmir'e KSK için gönderdiği iddia edilen Hagi'nin olayı yalanlamasından sonra Mutlu Altuğ'un bugünkü kongrede denizcilikten eğlenceye kadar farklı alanlarda faaliyet gösteren Hollandalı bir firmadan aldığı 6 milyon Euro'luk niyet mektubunu üyelerle paylaşacağı belirtildi. Altuğ, "Birkaç firma var ama biriyle prensip anlaşmasına varıldı. Kongreden onay çıkarsa görüşmeleri kurulacak 7 kişilik heyetle yürüteceğiz" dedi.

Altuğ'a tepki büyük

KSK Başkanı Mutlu Altuğ çıktığı radyo ve televizyon programında gündemi değerlendirdi. Sosyal medyada Altuğ'a program sırasında şu sorular soruldu:

Banahene dosyası için -3, Okan Şahingöz dosyası için -9 puan silme cezası alınması gündemdeyken Mutlu Altuğ'un herhangi bir girişimde olmadığına şahit olduk. Bilinçli olarak çaresiz durumdayız imajı çizilmeye çalışıldığına inanıyorum. Haksız mıyım? Stadın gelirleri ve isim hakkı yatırımcıya verilecek mi? Böyle talepleri var mı? Organ falan deniliyor da, futbol kulübünün lokomotifi kalbi, kalbi dışarı çıkarttık mı beyin çalışsa ne olur? Sezon başı hedef şampiyonluk iken, şuan kümede kalma hesapları yapıyoruz. Pardon da bunun sorumlusu kim? 'Basketbolda sıkıntımız yok' derken parası ödenmeyip giden oyuncular, maaşların yatmaması sıkıntı sayılmıyor mu? Borcu taraftar ödüyor yönetim ne yapıyor, istifalarını hazırlamışlar mı? Stat ‘tan haber bekliyoruz ne durumda? Basketbol sponsor ile ilerlerken ve sıfır sorunla yol alırken, nasıl oldu da basketbolu da bu sürecin içine sokup onu da zor duruma soktunuz? Hiçbir konuda açıklayıcı değilsiniz, eksi puanlar kapıya dayandığındaki çağrıların hiç birine cevap vermediniz ondan sonra eleştiri var diyorsunuz. Pınar'ın size verdiği bütçenin 2 katını kime sorup takım yaptınız?

GÖKHAN ÖZYURTLU / Yeni Asır