Kütahyalı’ ya Boşnaklardan Büyük Protesto!..

20 ay önce Beyaz TV’de yayınlanan "Beyaz Futbol" programında “Kusturmalı Boşnak Saksosu” ifadesini kullanarak Boşnaklara hakaret eden aşağılayan Rasim Ozan Kütahyalı, yoğun tepkiler nedeniyle programdan çıkarılmıştı.

Boşnaklara ırkçı ve aşağılayıcı ifadelerle hakaret eden Rasim Ozan Kütahyalı'nın, Beyaz TV ekranlarına geri dönmesi kamuoyundan büyük tepki gördü ve görmeye devam ediyor…

18 Ağustos 2019 tarihinde Beyaz TV de yayınlanan “Derin Futbol“ programıyla tekrar ekranlara geri dönen Rasim Ozan Kütahyalı'ya tepkiler devam ederken, “Ahlak Gönüllüleri Platformu” 25 Ağustos 2019 Pazar günü Saat:21.00'de Beyaz TV’nin Gayrettepe'deki binasının önünde Kütahyalı’yı protesto için toplanıyor….

İzmir Bosna Sancak Derneği, “Ahlak Gönüllüleri Platformu’nun” düzenlediği protestoya katılmak için bir otobüsle gitme kararı aldı.

İzmir Bosna Sancak Derneği Başkanı Abdullah Gül, “Rasim Ozan Kütahyalı denen şahıs Boşnak Derneklerinin hakkında açtığı duruşmalara uydurma sebeplerle hiçbirine katılmadı. Kütahyalı, ağzından çıkan kelimenin ne anlama geldiğini kendisi çok çok iyi biliyor.

Boşnakları aşağılayarak, onlara hakaret ederek eline ne geçti… Yoksa bizlerin bilmediği başka bir düşüncesi mi var?... İzmir Bosna Sancak Derneği olarak bizler pazar günü Gayrettepe’de gerçekleştirilecek protesto ’da yerimizi alacağız. Bu şahsın TV’lerde boy göstermesini istemiyoruz, onun yüzünü görmek içimizi acıtıyor' dedi.