Lionslardan Alkışlanacak Etkinlik!..

Karşıyaka Yalı Lions Kulübü’nün engelliler yararına gerçekleştirdiği Oğuz Tunç’un oynadığı “Bilim Barıştır-Einstain” isimli oyun büyük beğeni topladı. Karşıyaka Belediyesi Çarşı Kültür Merkezi’nde gösterilen oyun, Einstain’in yaşamından kesitler sunarken izleyicileri de etkiledi. Oyunun tüm geliri engelliler spor kulübüne bağışlandı.

Topluma hizmet için farklı etkinlikler gerçekleştirdiklerini belirten Karşıyaka Yalı Lions Kulübü Başkanı Hakan Akyıldız “ Kulüp olarak hem sanata destek oluyor hem de ihtiyaç sahibi kişilerin yaşamlarını kolaylaştıracak etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz ay otistik çocuklar yararına etkinlik gerçekleştirmiştik. Bu kez de Ümit Denizer ile Turgut Denizer’in yazıp yönettiği, Oğuz Tunç’un oynadığı tek kişilik oyunun İzmir’deki ilk gösterimini sağladık. Oyun, içeri ile topluma mesajlar verip barışın önemini bir kez daha anlatırken, bilim adamı Einstain’in yaşamına da ışık tutuyor. Bizlere destek olan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Gösterimden sonra salonu dolduran seyirciler sanatçı Oğuz Tunç’u ayakta alkışladı. Kulüp Başkanı Hakan Akyıldız’da sanatçıya plaket vererek engelliler için yaptığı katkıya teşekkür etti.

"Oyunun Künyesi Yazım / Yönetim / Sahne Tasarımı: Ümit Denizer, Turgut Denizer Oynayan: Oğuz Tunç Ses ve Işık Tasarımı: Ümit Eşitmez Süre: Tek perde, 70 dakika

Oyunun Özeti Amerika’daki Princeton Üniversitesi bahçesi gibi düzenlenen sahneye Einstein bisikletle gelir. 66 yaşındaki halindedir. Seyirciyi dostları kabul ederek, samimi bir tavırla özel hayatını anlatmaya başlar. Meşhur “İzafiyet Teorisi”ni herkesin anlayacağı netlikte açıklar…