Nerelisiniz? Karşıyakalı!..

 "Türkiye'de veya dünyanın herhangi bir yerinde kendisini Kaf Sin Kaflı gören  bir Karşıyakalıya "Nerelisiniz?" sorusunu sorduğunuzda "Karşıyakalı!" cevabını almanız dünyanın kanunu gibi bir şeydir. İsmet İnönü'nün damadı olmasından dolayı kendisine "Milli damat" da denilen Metin Toker bu diyalog hakkında şunları diyor: "Nerelisiniz? Karşıyakalı!

“Karşıyaka kendine has bir özelliğin sahibi... İrlandalılar ve İskoçyalılar gibi, Karşıyakalıya nereli olduğunu sorduğunuzda “İzmirliyim” değil “Karşıyakalıyım” cevabını alıyorsunuz.”

Kaf Sin Kaflıların Otuz Beş Buçukluğunu güzelce ifade ediyor.  K.S.K. Tarih ve Müze kurucularından olan ve DEÜ Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsünde Doktorasını yapan Hüsnü Tekeşin tarafından yazılan sponsorluğunu İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı'nın yapmış olduğu "Nerelisiniz? Karşıyakalı!" kitabı "19.12 Dünya Karşıyakalılar Günü"nde raflarda yerini alacak ve kitaba KSK Store'dan ulaşılabilecek.  Kitaptaki konu başlıkları ise ilgi çekici. İşte bazı konu başlıkları: "İstanbul'daki Karşıyaka Kulübü", "Atatürk,  Karşıyaka Spor Kulübü ve Ay-Yıldız", "Karşıyaka Stadı", "Gözü Yaşlı Bir Mabet: Alsancak Stadı", "1980'lerde İki Yaka: K.S.K-Göztepe", "Karşıyaka Türk Spor Kulübü", "Bir Anne Tüm Dünyayı Değiştirebilir", "Büyük Gazi Karşıyaka'da", "Karşıyaka, Spor Kulübü'dür!", "KSK-Altay Dostluğu", "K.S.K.nin İlk Şampiyonluğu", "İzmir'in İlk Türk Kulübü Karşıyaka", "Kaf Sin Kaf’ın Mekanı: Omeros"..."