Yine Destan Yazdılar, Ayakta Alkışlandılar!...

Karşıyaka Belediyesi’nin Gençlik, Spor ve Sağlıklı Yaşam Festivali ikinci gününde de renkli etkinliklere sahne oldu. Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonunda gerçekleştirilen halk dansları gösterileri büyük beğeni topladı…

Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nun ön tarafında gerçekleşen festivalin ikinci gününde de büyük coşku vardı.

Ekrem Altay yönetimindeki Karşıyaka Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun yılsonu gösterisinde, 1500 dansçı sahne aldı... Sahneye çıkan 27 ekip Anadolu’yu adım adım dolaştırdı, onlarca yöresel oyunu, yörelerine ait kostümlerle sergileyen kursiyerleri yaklaşık 3 bin kişi izledi. Gösterilerin finalinde ellerinde Türk bayraklarıyla sahneye çıkan dansçılar ve tribündeki izleyiciler “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” diye slogan atarken, hep bir ağızdan söyledikleri “İzmir Marşı” ile salonu inletti.

Muhteşem görüntülere sahne olan gecenin mimarlarından Ekrem Altay, “Bu gecede yüzlerce kişinin emeği, sabrı, özverisi vardı. Koca bir yıl boyunca saatlerce süren çalışmaların alın teri, yorgunluğu, gülümsemesi vardı. Bu gecede ''Sen'' , ''Ben'' yoktu, koskocaman bir ''Biz'' vardık… Bu geceyi çok özel ve güzel kılan ve destekleriyle bizleri her zaman yüreklendiren Belediye Başkanımız Hüseyin Mutlu Akpınara, Başkan Yardımcımız Murat Özel’e, Kültür Müdürümüz Nail Çetin’e, Spor İşleri Müdürümüz Gürcan Aşkın’a, “Karşıyaka’da Zeybek Bilmeyen Kalmasın” diyerek bizleri yola çıkaran Hocamız ve Belediye Meclis Üyemiz Ahmet Diker’e,  tüm eğitmen arkadaşlarıma, Karşıyaka Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun çok değerli dansçılarına, sahne gerisinde emek verenlere canı gönülden teşekkür ederim” dedi.